Blog miłośników kawy
RSS
23 wrz

Aromat espresso oczarował Polaków

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności Komentarzy: 4

Na kawę w ziarnach i kapsułkach wydajemy już 135 mln zł rocznie, a to nie koniec dynamicznego rozwoju rynku, twierdzi „Puls Biznesu”.

Kawosze coraz bardziej cenią aromat ziaren i wygodę kapsułek. Według danych Mokate cały rynek kawy, wart 3,5 mld zł, urósł przez rok o 1,8 proc., a te dwie kategorie wręcz rozkwitają i nie jest to wyłącznie efekt niskiej bazy – przekonuje branża.

Rynek kaw ziarnistych wart jest obecnie 100 mln zł. Jak wynika z danych Mokate w ciągu 12 miesięcy (do czerwca 2013 r.) urósł o 25 proc. i wszystko wskazuje na to, że dalej będzie się intensywnie rozwijał. Tego wzrostu można się spodziewać m.in. na podstawie rosnącej popularności ekspresów do kawy.

Jeszcze mocniej, bo o 57 proc., zwiększyła wartość kategoria kawy w kapsułkach. Na razie segment jest wart 35 mln zł, ale coraz szybszy rytm życia sprzyja jego rozwojowi, twierdzi „PB”. Prostota i szybkość przygotowania czyni ten produkt bardzo atrakcyjnym.

 

źródło: PAP

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Aromat espresso oczarował Polaków”

 1. Karolina pisze:

  Nie wiem czy prawdziwi kawomaniacy przekonani są do tego typu ekspresów, kawa w kapsułkach to przecież nie kawa ;) ja w ekspresie saeco – ciśnieniowym, tez bardzo szybciutko przygotowuję cappucino. Pojemnik na kawę jest duży wiec nie trzeba jej często dosypywać, mleko wlane do karafki czeka, więc tylko trzeba nacisnąć przycisk i cappuccino czy espresso jak ktoś woli, gotowe. Kawa też się „sama robi” a smak takiej w ziarnach jednak jest nieporównywalnie lepszy od gotowej mieszanki.

 2. Seb. pisze:

  Obracam się wśród ludzi którzy tak mało piją kawy, że w życiu nie powiedziałbym że rynek kawy wart jest 3,5 mld zł. Może warto w to inwestować skoro tak szybko wzrasta…

 3. mike pisze:

  Kawa z kapsułek to syf. Nie ma to jak zapach małej czarnej świeżo zmielonej i przepuszczonej przez ekspres ciśnieniowy o poranku :D
  Zastrzyk energii i do boju

 4. Chodak pisze:

  zgadzam się z mike – kapsułki to jakaś porażka. Każdy chociaż raz w życiu powinien spróbować prawdziwej kawy…

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz