Blog miłośników kawy
RSS
08 mar

Budka z kawą przy placu Wilsona podzieliła Warszawiaków

Kawiarnia na kółkach na pl. Wilsona w Warszawie (fot. pora.pl)Od kilku dni na Placu Wilsona w Warszawie mieszkańcy mogą skorzystać z czerwono-białego ruchomego barku, w którym dostaną ciepłą kawę czy wyroby cukiernicze. Jak podkreślają sami mieszkańcy, takiego miejsca im brakowało. Jednakże nie wszystkim Warszawiakom przypadł do gustu ten mały punkt gastronomiczny. Części mieszkańców nie podoba się sama forma sprzedaży. Jak sami mówią nie pasuje im ta budka w tym miejscu.

Budkę z ciepłą kawą i pączkami postawił Adam Borsukiewicz, absolwent socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wraz z grupą przyjaciół założył firmę. A na otwarcie „kawiarni na kółkach” dostał pieniądze z Unii Europejskiej oraz z miejskiego programu „Warszawa stolicą aktywnego biznesu”, realizowanego wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego. – To ma być alternatywa dla normalnych kawiarni. Nasza kawa jest o wiele tańsza, a równie dobra. Duże latte kosztuje 6 zł, a cappuccino 5 zł – opowiada Borsukiewicz.

Jeszcze przed wakacjami firma Borsukiewicza chce postawić kolejną budkę z kawą. – Mamy już na ten cel pieniądze. Teraz szukamy dobrej lokalizacji. Na oku mamy już kilka miejsc nie tylko na Żoliborzu. Wszystko zależy jednak od rozmów z właścicielami gruntów – opowiada.

 

Więcej na temat warszawskiej budki z kawą przeczytacie na stronie ZycieWarszawy.pl

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Budka z kawą przy placu Wilsona podzieliła Warszawiaków”

  1. stefan pisze:

    bardzo slabo ocenia realizacje mobilnej kawy na pl.wilsona. uwazam ze ktos wyrzucil duzo pieniedzy w bloto, i nie rozumiem jak ktos mogl na to pozwolic. budka mogla by stanac przy szosie numer 12 .

    Stefan

  2. Stanisław pisze:

    Bardzo dobry pomysł, kawa tania i bardzo smaczna a do tego słodycze. Tak trzymać, pochwalam.

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz