Blog miłośników kawy
RSS
09 kwi

Dobroczynny wpływ kawy na nasz organizm

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa a zdrowie Komentarzy: 2

1479198-kobieta-z-lekarzem-na-bia-ym-fili-ank-kawyNo to pić na zdrowie. Najnowsze badania naukowe głoszą, że kawa ma pożyteczny wpływ na nasze zdrowie. Nie ma np. naukowych dowodów na to, że kawa i inne napoje zawierające kofeinę mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwory; wręcz przeciwnie, pojawiły się nawet opracowania mówiące, że kawa chroni przed nimi. Np. palacze tytoniu, spożywający filiżankę kawy dziennie zdecydowanie rzadziej chorują na nowotwór pęcherza niż ci, którzy jej w ogóle nie piją. Ma ona bowiem właściwości moczopędne i wypłukuje z pęcherza szkodliwe substancje zawarte w tytoniu.

W filiżance kawy znajduje się 80–120 mg kofeiny. Dopóki lekarz nie zabroni picia kawy można się nią bezpiecznie delektować. Pita w rozsądnych ilościach dotlenia mózg, przez co ułatwia koncentrację. Dobrze wpływa na astmatyków, działając podobnie jak teofilina, lek stosowany w atakach duszności.

Nie powinno się jednak pić kawy po turecku (czyli zalewanej wrzątkiem), ponieważ zwiększa poziom cholesterolu we krwi. Najzdrowsza jest kawa z ekspresu posiadającego filtr.

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Dobroczynny wpływ kawy na nasz organizm”

  1. Bardzo dobry artykuł, pozdrawiam i polecam kawę także jako naturalny kosmetyk! Idealnie się sprawdza jako piling do ciała (zaparzone fusy z dodatkiem oliwy z oliwek) Pozdrawiam!

  2. Babii pisze:

    To chyba jest najlepszy tekst, co kiedykolwiek czytałam o kawie. Uwielbiam kawę, ale wszystcy zawsze piszą tylko o jej szkodliwości. To jest tak miło… czytam ten blog trzymając filiżankę kawy w ręce. Czuję się fajnie od pysznej kawy i jej pozytywnego wpływu na mój organizm:-)

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz