Blog miłośników kawy
RSS
11 paź

Ekspres do kawy – to jest to, czego potrzebujesz

Autor: Kawomaniak kategoria: Ekspresy do kawy Komentarzy: 2

Ekspresy do kawy - niezastąpiony pomocnik każdego baristyFiliżanka aromatycznej kawy – tego potrzebujemy, by dobrze rozpocząć dzień i zaktywizować organizm do działania. Nie ma jednak dobrej kawy bez dobrego ekspresu. Na szczęście zapomnieliśmy już o kawie po turecku, za którą każdy Turek mógłby nas znienawidzić, gdyby tylko spróbował tak haniebnie zaparzonego napoju. Zwyczaj picia kawy zaczerpnęliśmy pod koniec XVII wieku od Turków. Początkowo był to napój elitarny, z czasem traktowano go jak lekarstwo. Pod koniec XVII wieku nasz kraj zasłynął w Europie z „kawy po polsku” – dodawano do filiżanki dużo tłustej śmietany.

Potem było już tylko gorzej. Apogeum upadku tego boskiego napoju przypadło na siermiężne lata PRL-u, gdy raczyliśmy się kawą zalewaną w szklankach wrzątkiem. Słowo „raczyliśmy się” jest tutaj na miejscu, bo choć kawa tak przygotowana miała paskudny smak, to była towarem deficytowym. Gdy więc delektowaliśmy się fusami z wrzątkiem, mieliśmy złudę przynależności do wielkiego świata.

Teraz możemy sobie powetować tamte złe czasy i cieszyć się wybornym smakiem różnych gatunków kawy, przygotowywanej różnymi metodami. Espresso, cappuccino, latte to tylko niektóre z nich. Ekspresy do kawy są niezastąpione, by wydobyć ze zmielonych ziaren kawowca całe bogactwo smaku, aromatu i energii. W naszych domach i biurach do niedawna używaliśmy niemal wyłącznie przelewowych ekspresów do kawy. Obecnie zastąpiły je ciśnieniowe ekspresy, z których kawa najlepiej smakuje i pobudza do aktywności. Ostatnio pojawiły się ekspresy do kawy, w których stosuje się kapsułki z kawą. Parzenie trwa chwilę, a powstały napój ma niepowtarzalny smak. Takie urządzenia są niewielkie, znajdzie się dla nich miejsce w każdej kuchni i pokoju biurowym.

Dla osób, które cenią kawowy napar zaparzony tylko ze świeżo zmielonych ziaren, wart polecenia jest ekspres z opcją mielenia. Ci, którzy nie wyobrażają sobie kawy bez puszystej warstwy spienionego mleka, mają do dyspozycji ekspres z dyszą do spieniania.

Ekspresy do kawy są łatwe i wygodne w obsłudze. W zamian za ich cenę masz niezliczoną liczbę filiżanek kawy do wypicia. Kawy idealnie zaparzonej, której każdy łyk sprawia, że życie staje się piękniejsze.

Przykładowy ekspres na kapsułki

KawoManiak.com

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Ekspres do kawy – to jest to, czego potrzebujesz”

  1. kila pisze:

    teraz jest kilka modeli przecenionych w media expert z okazji świąt, więc można sobie zbadać i wziąć pod uwagę robią wywiad.

  2. kawawbiurze pisze:

    Warto zainwestować w dobry ekspres który posłuży nam przez lata. Dodatkowo kawa parzona w ekspresie jest zdrowsza od tej parzonej innymi metodami.

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz