Blog miłośników kawy
RSS
30 mar

Jak założyć sklep internetowy z kawą ?

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe porady 1 komentarz

Sklep internetowy z kawą to dobry pomysł na własny biznesW cieszący się rosnącą popularnością e-commerce wkroczyły już chyba wszystkie dziedziny handlu. Przez internet możemy bowiem kupić obecnie praktycznie wszystko. Począwszy od ubrań, sprzętu elektronicznego, po różnego rodzaju usługi i produkty spożywcze. Polacy coraz większe zaufanie mają do sprzedających online. Trudno się dziwić skoro internetowy rynek oferuje niższe ceny oraz wygodę kupowania, która w czasach, w których ciągle brakuje nam czasu, jest niezwykle atrakcyjna.

Oprócz tego, że chcemy kupować po niższych cenach oraz szybko i bezproblemowo, chcemy także produkty najwyższej jakości, unikalne, które spełnią nasze oczekiwania, czyli bardzo wymagających dziś konsumentów. Dlatego też niezwykle istotne w sieci jest to, w jaki sposób sprzedawca zaprezentuje swoją ofertę oraz to, czy ludzie w ogóle zauważą jego sklep internetowy. Bardzo dużą popularnością cieszą się sklepy online, które oferują asortyment skierowany do smakoszy, do ludzi zainteresowanych danym tematem, pasjonatów, czy wykwintnych koneserów.

Po kawę każdego ranka sięga większość z nas. Potem kolejna „mała czarna” wypijana jest w pracy, na uczelni oraz przy spotkaniu z przyjacielem i przy ciastku u dawno niewidzianej cioci. Niektórzy piją tylko rozpuszczalną, inni zachwycają się intensywnym smakiem parzonej, jeszcze inni uwielbiają mocne espresso. Sposobów na picie kawy tak wiele, jak wiele ją pijących. Coraz częściej próbujemy nowych smaków, szukamy swojej ulubionej kawy, która co rano pobudzi nas do życia, a w ciągu dnia poprawi samopoczucie.

W internecie pojawia się rosnąca liczba „kawowych” witryn, a kawowy sklep internetowy to miejsce, gdzie kupić można kawy z całego świata, o różnych smakach i aromatach.

Oczywiście, aby założyć taki sklep internetowy, nie wystarczy amatorska witryna i asortyment do sprzedaży, należy przejść przez kilka niezbędnych etapów, które pozwolą nam na stworzenie dobrej witryny zakupowej i ostatecznie odniesienie sukcesu online.

Krok pierwszy: formalności i wykonawca

Przede wszystkim jeżeli mamy już pomysł na swój „kawowy” wirtualny interes, wstępne wyobrażenie tego, co i w jaki sposób będziemy chcieli sprzedawać (czyli jaki będzie asortyment naszego sklepu), musimy załatwić wszelkie formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oczywiście każdy sklep internetowy traktowany jest jak wszystkie firmy działające offline, więc nie zapominajmy o tym, że numery NIP i REGON, a także wpis do rejestru (lub inny dokument rejestracyjny spółki czy działalności) będą niezbędne.

Po załatwieniu spraw formalnych zdecydować się musimy na wykonawcę naszej witryny. Bardzo ważne jest znalezienie kompetentnej firmy profesjonalnie zajmującej się e-commerce, ponieważ dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza strona nie będzie amatorską witryną, która zamiast wzbudzać zaufanie, odstraszy już na samym wstępie.

Przy wybieraniu wykonawcy zwrócić powinniśmy zatem uwagę na doświadczenie firmy, na wcześniejsze jej „dokonania”, czyli strony, serwisy, które stworzyła. Takie portfolio powinno znaleźć się na firmowej stronie internetowej, jeżeli natomiast nie ma żadnych śladów wcześniejszych projektów, poprośmy o udostępnienie linków do nich.

Naszą czujność powinny wzbudzić podejrzanie niskie ceny produktów internetowych. Niska cena zachęca jednak pamiętajmy, że dobrze wykonane serwisy wymagają pracy specjalistów z wielu dziedzin, więc niestety sklep internetowy wykonany za „grosze” może okazać się mało funkcjonalny, nieefektywny lub po prostu szablonowy, a co za tym idzie trudny do indywidualnego dopasowania i zarządzania.

Najlepiej poszukać w sieci opinii o wybranej przez nas firmie, ludzie zamieszczają często komentarze o usługodawcach i producentach na różnego rodzaju forach internetowych oraz portalach społecznościowych, znalezienie ich nie jest trudne. Dzięki takiemu podstawowemu przygotowaniu unikniemy przyszłego rozczarowania. Czasem warto zainwestować większą sumę pieniędzy i finalnie cieszyć się produktem stworzonym w oparciu o potrzeby nasze i konsumentów. A przecież sklep internetowy to inwestycja na długie lata.

Krok drugi: projekt graficzny

Jeżeli już przejdziemy przez etap wyboru wykonawcy i określimy swoje potrzeby, firma zaczyna pracować nad projektem graficznym. Jest to najważniejszy i zazwyczaj najdłużej trwający etap powstawania strony internetowej, odpowiedzialny za jej wygląd i funkcjonalność.

W przypadku takiego asortymentu, jak kawa niezwykle ważny będzie sposób wyeksponowania produktu, cała graficzna oprawa wpłynie na naszą efektywność, na sprzedaż.

Wyrafinowani smakosze kawy to najprawdopodobniej bardzo wymagający klienci, a więc oczekujący od nas estetyki, dokładności i dbałości o szczegóły. Ważne będą opisy, które nie tylko poinformują o składzie i smaku kawy, a również poruszą zmysły i już samymi opisami pobudzą kubki smakowe klienta, który zapragnie spróbować smaków nieznanych, ale i ciekawie się zapowiadających. Wygląd i kolorystyka strony musi ściśle współgrać z asortymentem, ważne będą cieple kolory i strona, która będzie sprawiała wrażenie „przytulnego” miejsca.

Samo kupowanie natomiast musi być łatwe i szybkie, a kontakt klienta z nami, jako sprzedającymi łatwy i szybki.

Sklep z różnymi gatunkami kawy, to branża, gdzie projektujący wykazać się może wyobraźnią, gdzie grafika nie musi być szablonowa, ani bardzo ostrożna. Może zaskoczyć, ważne, żeby pasowała do asortymentu i przenosiła w świat smaków i zapachów, które dzięki nam wyobrażać będzie sobie klient.

Krok trzeci: adres i lokum sklepu

Jeżeli już przebrniemy przez projekt graficzny, programiści zajmują się samym tworzeniem sklepu, abyśmy kolejno mogli już tylko zarabiać i cieszyć się własnym biznesem. Przed wdrożeniem witryny musimy wybrać dla niej jeszcze adres, który najlepiej gdy ściśle związany jest z nazwą firmy lub z branżą, w jakiej działamy. Ludzie bez problemu zapamiętają nazwę www.kubekkawy.pl i z łatwością wrócą na naszą witrynę ponownie. Dobry hosting natomiast zagwarantuje nam bardzo wysoką jakość usług internetowych, ochronę klienta, szybkie i sprawne funkcjonowanie sklepu, a więc zadowolenie klientów i nasze.

Na zakończenie…

Doskonale widać teraz, że dobry pomysł to tylko połowa sukcesu. Aby zrealizować marzenia o własnym biznesie w internecie, potrzebny jest pewien nakład pieniędzy i oczywiście cierpliwość. Należy również rozeznać się w rynkowych trendach, zbadać potrzeby klienta i stworzyć sklep internetowy, który po pierwsze zainteresuje, a po drugie wzbudzi zaufanie i pomoże sprzedać produkty ludziom mającym na rynku do wyboru bardzo wielu sprzedających. Pomóc nam w tym może firma profesjonalnie zajmująca się e-commerce, która po latach doświadczenia na rynku wirtualnym udzieli cennych rad i pokieruje w stronę sukcesu, tworząc sklep internetowy, który będzie łatwy w obsłudze dla nas i oczywiście ciekawy dla klienta.

 

KawoManiak

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Jedna odpowiedź do wpisu “Jak założyć sklep internetowy z kawą ?”

  1. eSKLEPY pisze:

    Jeśli np posiadamy strone na temat jakiś produktów (laptopów, ubranek dla dzieci, sprzętu rowerowego itp.) mamy ułatwione zadanie. Jeśli nasz strona opisująca produkty jest popularna tym bardziej. Wtedy warto zastanowić się czy nie założyć sklepu podpierającego się popularnością nomalnej strony.

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz