Blog miłośników kawy
RSS

Archiwum kategorii 'Kawa inaczej'

25 lis

Starbucks chce naprawiać świat

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej,Kawowe aktualności 0 komentarzy

Przez ostatnie dwa dziesięciolecia dzięki armii lojalnych klientów opitych kawą firma Starbucks umieściła swoje zielono-białe logo na parkingach przy centrach handlowych i na głównych ulicach, czasem dwa razy na jednej przecznicy – od Maine po Kalifornię.

14 paź

Starbucks sprzedaje po 85 dolarów poplamione kawą koszulki

Firma Starbucks wypuściła na rynek T-shirty z nadrukiem imitującym plamy po kawie. Koszulki te cieszą się sporym zainteresowaniem wśród fanów marki. Cena takiego T-shirta to 85 dolarów. Koszulki te nie pochodzą od pierwszego lepszego projektanta. Zaprojektował je sam Alexander Wang, projektant Top New York Fashion Week.

24 mar

Jogurt pitny Twist kawowy – z myślą o kawoszach

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej,Kawowe aktualności Komentarzy: 2

Potrzebujesz energii? Napij się jogurtu, ale nie byle jakiego tylko jogurtu kawowego. Firma Bakoma wprowadziła na rynek pyszny, zawierający kultury żywych bakterii jogurtowych L’casei, jogurt pitny Twist kawowy, który zaspokoi kubki smakowe najwytrawniejszych kawoszy. Kawowy Twist zawiera m.in. mleko pasteryzowane, wsad kawowy

08 mar

Budka z kawą przy placu Wilsona podzieliła Warszawiaków

Od kilku dni na Placu Wilsona w Warszawie mieszkańcy mogą skorzystać z czerwono-białego ruchomego barku, w którym dostaną ciepłą kawę czy wyroby cukiernicze. Jak podkreślają sami mieszkańcy, takiego miejsca im brakowało. Jednakże nie wszystkim Warszawiakom przypadł do gustu ten mały punkt gastronomiczny.

07 mar

Etna – Gorzka kawa. Muzyczny hit na dziś.

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej 1 komentarz

Nadszedł czas na artykuł „z przymrużeniem oka”. Muzyka Disco Polo przeżywa swój renesans. Zapomniana „muzyka chodnikowa” wychodzi na salony z coraz śmielszymi i profesjonalnymi produkcjami. Jedna z gwiazd muzyki Disco Polo, Etna „wzięła na warsztat” kawę w piosence pt. „Gorzka kawa„. Właśnie dziś w serwisie YouTube jest premiera teledysku do „Gorzkiej kawy” Etny.

29 lis

Car-Puccino czyli samochód na kawę

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej 0 komentarzy

Samochód na kawę już jeździ. “Ekspres do kawy” na czterech kółkach zużywa ok. kilograma kawy na dystansie prawie 5 km. Inny przelicznik to 56 espresso na milę, czyli na ok. 1,6 km. Zdjęcie poniżej nie jest przypadkowo dobraną fotografią, ale ilustruje ów właśnie kawowy model. Ciekawość fanów motoryzacji też zostanie zaspokojona

25 paź

Kawa Inka – niezapomniany smak z dzieciństwa

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej Komentarzy: 2

Przypominacie sobie czasy gdy w dzieciństwie piliście pierwszą w swoim życiu kawę? Prawdopodobnie była to Polska kawa zbożowa o pięknej nazwie Inka. Skład Inki został opracowany w 1971 roku przez polskich naukowców. Inka produkowana jest do dnia dzisiejszego w Skawinie i już prawie 40 lat cieszy się niemalejącą popularnością również wśród tradycyjnych kawomaniaków. W skład […]

22 paź

Znane likiery kawowe

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej 1 komentarz

Przed nami weekend. Prócz kilkukrotnie spożytej w ciągu dnia ukochanej kawy części z nas przyjdzie na myśl wypicie czegoś mocniejszego. Czy w tym czasie musimy rozstawać się ze smakiem kawy ? Absolutnie nie. Na rynku jest wiele świetnych alkoholi o smaku kawy. Najsłynniejszym trunkiem o smaku kawy jest niewątpliwie likier kawowy Kahlua.