Blog miłośników kawy
RSS
25 paź

Kawa Inka – niezapomniany smak z dzieciństwa

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej Komentarzy: 2

Zbożowa Kawa InkaPrzypominacie sobie czasy gdy w dzieciństwie piliście pierwszą w swoim życiu kawę? Prawdopodobnie była to Polska kawa zbożowa o pięknej nazwie Inka. Skład Inki został opracowany w 1971 roku przez polskich naukowców. Inka produkowana jest do dnia dzisiejszego w Skawinie i już prawie 40 lat cieszy się niemalejącą popularnością również wśród tradycyjnych kawomaniaków. W skład produktu wchodzą: jęczmień, żyto, cykoria, buraki cukrowe – prażone, z czego same zboża stanowią 72 %. Obecnie na rynku smakosze Inki mają do wyboru smaki: klasyczna, mleczna, czekoladowa oraz magne zawierająca magnez.

Inka doskonale nadaje się do przygotowania na zimno. Kawa ta podawana na zimno zachowuje wszystkie swoje walory zdrowotne, a jej działanie orzeźwiające zostaje wzmocnione dzięki dodaniu zimnego mleka lub wody. Zimna doskonale wpływa na nasze samopoczucie w upalne dni, a czyni to ponieważ jest źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów, wśród których znajdziemy glukozę, fruktozę, maltozę, skrobię oraz inulinę – podstawowy cukrowiec cykorii. Jest doskonała do pokonania zmęczenia w upalne dni, a przy tym jest wygodna i szybka w przygotowaniu. Wystarczy zalać kawę  zimną wodą lub mlekiem i gotowe. Smakosze kawy mrożonej mogą dodać bitą śmietanę i kostki lodu. Dzięki węglowodanom oraz obecności w składzie cykorii, kawa Inka wpływa pobudzająco i orzeźwiająco na nasz organizm. Cykoria pomaga również w zwalczaniu ospałości, lenistwa oraz spowolnienia, a dodatkowo poprawia ogólną sprawność fizyczną organizmu oraz dotlenia mózg.

Więcej informacji uzyskacie na stronie producenta Inki: www.Inka.com.pl

KawoManiak.com

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Kawa Inka – niezapomniany smak z dzieciństwa”

  1. Koluszki pisze:

    Jak dziś pamiętam czasy kiedy za dzieciaka podczas żniw dziadek zabierał ze sobą gorącą inkę ;) Kto mając zdrowy rozum pomyślałby, że można pić w ogromne upały gorąca inkę ? Nic bardziej mylnego – to właśnie gorąca inka najlepiej gasi pragnienie. Ja dla mnie jest to wielki dar polskich naukowców :)

  2. PanTutajNieStał pisze:

    Amerykańscy naukowcy mogą wiązać buty polskim naukowcom :D

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz