Blog miłośników kawy
RSS
20 paź

Kawiarnia Pokrzywa – „kawowa” perła Lublina

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe podróże Komentarzy: 4

Kawiarnia PokrzywaW dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność odwiedzić lubelską kawiarnię Pokrzywa, mieszczącą się przy ulicy Krótkiej 3 w Lublinie. Już w progu przywitał nas niesamowity aromat kawy unoszący się po całym pięknie zaprojektowanym lokalu dodającym całości jeszcze cudniejszy klimat prawdziwej kawiarni. Bez wątpienia jest tak jak piszą właściciele Pokrzywy na swojej stronie internetowej, że „Pokrzywa jest prawdziwym klejnotem na mapie Lublina. To tu co rano ciągną liczne rzesze miłośników pysznej kawy i wyśmienitych pachnących wypieków. To u nas, wśród codziennego zgiełku, spragnieni chwili wytchnienia, z przyjemnością delektują się wyjątkowymi deserami.” Potwierdzamy te słowa w 100%. Więcej informacji uzyskamy odwiedzając  profesjonalnie wykonaną stronę internetową Pokrzywy.
Obsługa pierwsza klasa. Specjalnie dla nas przeprowadzono krótką prezentację parzenia kawy.
Ale to nie koniec atrakcji związanych z Pokrzywą. W kawiarni nabędziemy pieczywo ze znanej na cały kraj i za granicami piekarni Sarzyński z Kazimierza Dolnego, słynącej między innymi z Kazimierskich Kogutów. Więcej informacji uzyskacie odwiedzając stronę internetową Piekarni Sarzyński.
W kawiarni serwowane są wyśmienite mieszanki Kaffe opracowane przez wielokrotnego Wicemistrza Polski w Cuptasting, który włożył w ich selekcję całą duszę baristy. Więcej o ofercie Kaffe dowiecie się odwiedzając stronę internetową Kaffe.
Niestety nie było nam dane doczekać w lubelskiej kawiarnii Pokrzywa do wieczora. Żałujemy ponieważ jak dowiedzieliśmy się od gości, którzy odwiedzają Pokrzywę kilka razy w tygodniu wieczory w Pokrzywie odbywają się przy nastrojowej muzyce w „akompaniamencie” wykwintnych trunków.
Czy polecilibyśmy komuś kawiarnię Pokrzywa ? Zdecydowanie TAK. Twórcom kawiarni gratulujemy gustu w doborze elementów wykończeniowych lokal no i …świetnej kawy.
Jako KawoManiacy obiecujemy, że za każdym razem kiedy będziemy w Lublinie będziemy odwiedzać ulicę Krótką 3 i znajdująca się tam kawiarnię Pokrzywa.

KawoManiak.com

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Kawiarnia Pokrzywa – „kawowa” perła Lublina”

 1. Mikołaj Święty pisze:

  Pokrzywa jest po prostu rewelacyjna :) Polecam każdemu, kto może rano skoczyć na dobrą kawusię. Kawa pierwsza klasa. Do kawusi można zamówić sobie jakąś pyszną babeczkę. Jak dla mnie bomba.

 2. Wieniawa pisze:

  Święty Mikołaju prócz kawy interesujący jest sam lokal i jego lokalizacja. Niby w samym centrum Lublina a jednak ulica Krótka to zakątek spokoju.
  Pokrzywa to wymarzone miejsce dla wszystkich kobitek, które robią sobie krótką przerwę na kawkę – po co robić w biurze skoro w centrum mamy taki świetny lokal ? :)
  I na koniec: co może wydawać się dziwne – obsługa jest zawsze uśmiechnięta ;) SUPER !
  Pozdrawiam Pana od laptopa :)

 3. Mikołaj Nieświęty pisze:

  Pyszna kawa, super muzyka, więcej takich lokali!!!

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz