Blog miłośników kawy
RSS

Archiwum kategorii 'Kawowe aktualności'

14 maj

Dlaczego przepłacamy za kawę, czyli niedzielna rundka po kawiarniach

W kawiarniach należących do dużych sieci kawy są nawet o połowę droższe niż w „nie-sieciówkach”. Mimo to, te pierwsze wybiera coraz więcej klientów. Sprawdzamy skąd się biorą różnice w cenach i dlaczego nadal z uśmiechem na ustach będziemy przepłacać. Kawiarnia na warszawskim Mokotowie. W niedzielne południe dwie studentki weterynarii popijają latte i gadają o perspektywach, […]

23 wrz

Aromat espresso oczarował Polaków

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności Komentarzy: 4

Na kawę w ziarnach i kapsułkach wydajemy już 135 mln zł rocznie, a to nie koniec dynamicznego rozwoju rynku, twierdzi „Puls Biznesu”. Kawosze coraz bardziej cenią aromat ziaren i wygodę kapsułek. Według danych Mokate cały rynek kawy, wart 3,5 mld zł, urósł przez rok o 1,8 proc., a te dwie kategorie wręcz rozkwitają i nie […]

05 kwi

Nescafe świętuje

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności 0 komentarzy

NESCAFÉ świętuje 75 urodziny! 1 kwietnia 1938 wyprodukowano pierwsze puszki kawy rozpuszczalnej! Jej, jak to już dłuuugo trwa.

02 kwi

Finowie na czele

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności 0 komentarzy

A to Ci historia – Rekordziści świata w piciu kawy. Finlandia kojarzyła mi się raczej z innym trunkiem ;). Finowie wyprzedzają wszystkie nacje świata pod względem ilości wypijanej kawy – informują fińskie media. Przeciętny obywatel Unii Europejskiej spożywa rocznie 5 kilogramów kawy. Statystyczny Fin natomiast 9,8 kg. Jest to rekord świata.

30 gru

Nie żyje Leopold Havelka, legenda kultury kawiarnianej

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności 1 komentarz

W wieku 100 lat zmarł w czwartek Leopold Havelka założyciel kultowej wiedeńskiej kawiarni Cafe Havelka, którą odwiedzały zarówno znakomitości z całego świata, w tym także głowy koronowane, jak i niezliczone tysiące zaprzysięgłych wielbicieli. Jak powiedziała jego córka Herta, Havelka zmarł „łagodnie” we śnie.

06 gru

Rozgrzewające aromaty w zimowej ofercie McCafe. Orange Mocha oraz Ginger Cookie Latte!

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności 1 komentarz

Kawa Orange Mocha to perfekcyjne połączenie mocnego espresso, gorącego mleka i ciemnej czekolady Zimowego charakteru dodają jej nuty cytrusowe. Wyraźna pomarańcza i słodycz czekolady, doskonale rozgrzewają i wprawiają w świąteczny nastrój. Drugą propozycją w zimowym menu jest kawa Ginger Cookie Latte.

25 lis

Starbucks chce naprawiać świat

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej,Kawowe aktualności 0 komentarzy

Przez ostatnie dwa dziesięciolecia dzięki armii lojalnych klientów opitych kawą firma Starbucks umieściła swoje zielono-białe logo na parkingach przy centrach handlowych i na głównych ulicach, czasem dwa razy na jednej przecznicy – od Maine po Kalifornię.

27 paź

Kawa nadal droga. Dystrybutorzy odbijają sobie na nas straty

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe aktualności 1 komentarz

Światowe ceny kawy poszły znacząco w dół. Pomimo spadków cen konsumenci płacą za nią tyle samo. Dlaczego? Ponieważ wytwórcy i dystrybutorzy utrzymują wysokie ceny w celu odbicia sobie poniesionych strat, spowodowanych niskimi marżami. Kiedy na światowych rynkach cena kawy zaczęła rosnąć dystrybutorzy i wytwórcy część podwyżki wzięli na siebie. Teraz gdy na rynkach cena kawy […]