Blog miłośników kawy
RSS

Archiwum kategorii 'Kawowe przepisy'

07 gru

Kawa po irlandzku

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy 1 komentarz

Kawa po irlandzku (Irish coffee, Caife Gaelach) to popularny napój sporządzany z kawy, whiskey i bitej śmietany. Uważa się, że napój po raz pierwszy przygotował szef fortu lotniczego Foynes (prekursora Shannon International Airport), Joseph Sheridan, który podawał go dla rozgrzania podróżnym przemierzającym Atlantyk. Stanton Delaplane, piszący dla San Francisco Chronicle miał przekonać bar Buena Vista […]

27 lis

Indonezyjska kawa korzenna na miodzie

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy 0 komentarzy

Czas na słodkości. Indonezyjska kawa korzenna na miodzie swoją historią sięga do korzennych tradycji rozległego archipelagu. Jej prosty sposób przyrządzenia oraz unikalny smak zadowolą najbardziej wytrawnego miłośnika.

15 lis

Kawowe babeczki

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy 1 komentarz

Szukacie w sklepie czegoś do porannej kawy? Nic lepiej nie będzie smakować do naszej kawy niż babeczki kawowe. Aby je wykonać nie musimy szukać ich w sklepach – zrobimy je sami! Jedyne do czego tym razem przyda się sklep to zakup składników do wykonania kawowych pyszności.

04 lis

Granita kawowa – pyszny deser

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy 0 komentarzy

Kawa to nie tylko świetny aromatyczny napój kojący nasze zmysły. Kawa to również pyszne desery, ciasta i inne pyszności. Dzisiaj przedstawimy Wam znakomity przepis na pyszny deser jakim jest niewątpliwie Granita Kawowa. Do wykonania Granity Kawowej będą nam potrzebne:

29 paź

Latte Art czyli artystyczna kawa

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy Komentarzy: 2

Latte Art jest sztuką tworzenia rysunków i wzorów z mleka na powierzchni kawy espresso. Zarówno kawa jak i mleko są specjalnie przygotowywane przez baristę. Mleko jest spieniane parą pod ciśnieniem, i tak przygotowane używane jest do wykonywania wzorów które nanosi się na powierzchnię kawy. Poniżej prezentujemy Wam wspaniały film instruktażowy jak wykonać

18 paź

Orzeźwiająca kawa bananowa

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy Komentarzy: 2

Upalne dni już za nami. W jesienne, chłodne dni wolimy zdecydowanie coś cieplejszego do picia. Co jednak z tymi, którzy chcą napić się coś orzeźwiającego? A może kawa bananowa ? Ten pyszny napój zdecydowanie poprawi nam nastrój. Poniżej (w rozwinięciu) prezentujemy Wam przepis jak w 20 minut wykonać ten pyszny napój.

18 paź

Jak przyrządzić caffe latte macchiato?

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawowe przepisy Komentarzy: 3

Zapraszacie do siebie znajomych. Chcecie zabłysnąć i przygotować im pyszną, aromatyczną kawę. Jednak nie chcecie im podać zwykłej kawy a taką jaką serwuje się w dobrych kawiarniach. Przedstawiamy Wam krótki film przedstawiający dwa sposoby przyrządzenia caffe latte macchiato w warunkach domowych. Film znajdziecie w rozwinięciu wiadomości. Zapraszamy!