Blog miłośników kawy
RSS
13 lut

Picie kawy zmniejsza kobiece piersi?

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa a zdrowie,Kawowe aktualności 0 komentarzy

Picie kawy zmniejsza kobiece piersi?Szwedzcy naukowcy z Uniwersytetu w Lund przeprowadzili badania z których wynika, że picie zbyt dużej ilości kawy może zmniejszyć kobiece piersi. Według nich już 3 filiżanki dziennie mogą przyczynić się do zmniejszenia się rozmiaru kobiecego biustu. W badaniach wzięło udział 300 kobiet, którym przed badaniami zmierzono rozmiar biustu oraz odnotowano jakie jest u nich dziennie spożycie kawy.

Szwedzcy naukowcy stwierdzili jednak, że nie było wyraźnego powiązania pomiędzy piciem kawy a piciem kawy u połowy ankietowanych kobiet, które posiadały gen odpowiadający za rozmiar piersi. Dodali również, że kobiety z większymi piersiami są bardziej podatne na negatywny wpływ kawy.

Naukowcy z Lund odkryli również pozytywny pływ kawy na kobiece piersi. Zaobserwowali, że regularne spożywanie kawy może obniżyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Jest to związane z wpływem kawy na estrogeny – żeńskie hormony płciowe. Niektóre substancje zawarte w kawie mogą wpływać na metabolizm kobiety. W związku z tym obniża potencjalnie zagrożenie poprzez konfigurację różnych estrogenów w organizmie kobiety.

Źródło: dailymail.co.uk

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz