Blog miłośników kawy
RSS
19 paź

Regularne picie kawy przez kobiety chroni je przed depresją i poprawia nastrój

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa a zdrowie,Kawowe aktualności 0 komentarzy

Kawa na zdrowie kobietKawa poprawia nastrój, ale głównie kobietom. Kobiety, które regularnie piją kawę, codziennie po 2 filiżanki lub więcej, rzadziej cierpią na depresję, ale mogą mieć problemy z nadciśnieniem. Kobiety lubiące kawę częściej mają dobry nastrój, potwierdzają to naukowcy z Harwardzkiej Szkoły Medycznej.
Naukowcy z Harwardzkiej Szkoły Medycznej zbadali 50 tys. kobiet, które piją kawę w dużych ilościach (2 filiżanki dziennie lub więcej) i w małych ilościach (1 filiżankę tygodniowo). Badania trwały 10 lat i w tym czasie na depresję zachorowało aż 2600 kobiet. Częściej zapadały na tę chorobę kobiety pijące mniej kawy. U pań, które piły kawę min. 2 razy dziennie ryzyko wystąpienia depresji spadło o 15-20 proc. – czytamy w portalu Dziennik.pl.

Naukowcy stwierdzili, że kofeina powoduje zmiany w chemii mózgu, stymulując układ nerwowy. Oprócz tego zwiększa energię, pobudza i poprawia nastrój.

Kobiety pijące dużo kawy również rzadziej popełniały samobójstwa. Jednak minusem picia kawy mogą być kłopoty z nadciśnieniem, cukrzycą bądź otyłością, kobiety pijące dużo kawy częściej też palą papierosy.

 

Źródło: SE.pl

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz