Blog miłośników kawy
RSS
22 paź

Znane likiery kawowe

Autor: Kawomaniak kategoria: Kawa inaczej 1 komentarz

Likier kawowy KahluaPrzed nami weekend. Prócz kilkukrotnie spożytej w ciągu dnia ukochanej kawy części z nas przyjdzie na myśl wypicie czegoś mocniejszego. Czy w tym czasie musimy rozstawać się ze smakiem kawy ? Absolutnie nie. Na rynku jest wiele świetnych alkoholi o smaku kawy. Najsłynniejszym trunkiem o smaku kawy jest niewątpliwie likier kawowy Kahlua. Kahlua pochodzi z Meksyku. Ten likier produkowany jest jest z ziaren arabiki rosnącej podnóży gór Meksyku. Esencja z kawy jest łączona z rumem i słodką wanilią. Zawiera 20% alkoholu. Bardzo często podawany jest jako składnik drinka Black Russian oraz White Russian.
Inny znany na całym świecie to likier kawowy Sheridan’s. Składa się z jednej części likieru śmietankowego i części likieru kawowego połączonego z irlandzką whiskey. Sheridan’s smakuje podobnie do Baileysa, wyróżnia go jednak mocny, gorzki, kawowy posmak. Prócz Kahlua w Meksyku produkuje się również likier kawowy Tia Maria. Produkowany jest na bazie kawy jamajskiej, przypraw i spirytusu z trzciny cukrowej.

Jak sami widzicie spożywając inne trunki, nawet te wysokoprocentowe nie musimy obawiać się o smak kawy w ustach.

KawoManiak.com

Autor: Filip Wydziałkiewicz

Jedna odpowiedź do wpisu “Znane likiery kawowe”

  1. Monika pisze:

    Zapraszam do zajrzenia na strony: http://www.sztukawina.pl oraz http://www.scottishhouse.pl coś dla miłośników dobrych trunków i cen ;)

Napisz swój komentarz

Wypełnij proszę poniższy formularz.
Imię
E-mail
Strona www
Twój komentarz